Big Wind
Konstepidemins väg 6
413 14 Göteborg
org# 716444-6077
info@bigwind.se

031-82 77 28

Tillgänglighet
När vi spelar föreställningar på Konstepidemin är vi oftast i Hus 8. För att komma dit måste man upp för en brant backe. Det går bra att köra bil ända fram till entrén.
Det finns ramp in i lokalen och en tillgänglighetsanpassad toalett.
Det finns inte hörslinga i lokalen.
Det finns en foajé. Det går bra att gå ut i foajen under föreställningen. Där finns det en publikvärd som kan hjälpa till om det finns några frågor.

Kontakta oss gärna i förväg om ni behöver kika in i teaterrummet innan föreställningen eller om ni vill hälsa på artisterna innan det börjar.

Här finns information om alla lokaler på Konstepidemin. 

Direktnummer till administrationen

Ola Karlberg, teaterdirektör                                   
ola@bigwind.se
031-722 50 15

Anna Henriksson Bäckersten, producent
anna@bigwind.se
031-722 50 16
SMS: 0704-38 65 60

Fler mailadresser

Cilla Klein
cilla@bigwind.se

Bronja Novak Lindblad
bronja@bigwind.se

Göran Berg
goran@bigwind.se

Stina Hedberg Karlberg
stina@bigwind.se

Johanna Ehn
johanna@bigwind.se

Erik Dahl
erik@bigwind.se

Karin Sillberg
karin.sillberg@bigwind.se

Fanny Kivimäki
fanny@bigwind.se

Magnus Marcinkowski Pettersson
magnus@bigwind.se